Return to Website

"Egi Beke a Foldon" kozossegi forum

A Hang köteteket olvasok itt megbeszelhetik problemaikat, kerdeseket tehetnek fel, valaszolhatnak kerdesekre, elmondhatjak eszreveteleiket es ismeretseget kothetnek egymassal.

Egy level hossza szokozokkel maximum 5 000 karakter lehet.

Ekezet nelkul irjatok, mert a forum programjanak ritka frissitesekor az ekezetes betuk helyett ertelmezhetetlen kodok jelennek meg!

"Egi Beke a Foldon" kozossegi forum
Start a New Topic 
Author
Comment
irgalom

Katolikus kozossegbe jarok.Osszevitatkoztam az egyik pappal azon, hogy van e orok pokol.Szerintem nincs.Az erveim a kovetkezok: a pokol csak ideiglenes lehet, ugyanis Isten maga az orokkevalosag, es hogyha rajta kivul mas orokkevalosag lenne, akkor meghasonulna onmagaval.Isten ismeri a jovot, tehat, ha tudta elore, hogy lesznek emberek, akik majd el orok karhozatra jutnak, akkor milyen isten az ilyen? Harmadszor, ha az ember mégis a szellemi halalba süllyedne a hülyeségei miatt, akkor az isteni gondviseles még mindig nem mondhat le rola, mert akkor szinten meghasonlana önmagaval.Vagyis kell, hogy legyen valami az Isten tarsolyaban azzal kapcsolatban, hogyan ebreszthetne fel a szellemi halottat.Olvastam, hogy az emberi evolucio kezdeten, vagyis amikor megjelentek az osemberek a foldon, akkor ezek az emberek a szellemi halalbol életre keltett emberek voltak.Vagyis az isteni gndviseles nagyon is gondolt azokra a melybe bukottakra, akiknek igy kellett vegigjarni az emberre valas fokozatait.
Szerintem a jozan esz altal konnyen felfoghato, amit irtam.Sajnos a papjaink a dogmaikba kapaszkodnak.

Re: irgalom

Nincs orok karhozat. Ezert is mondja Jezus az evangeliumokban, hogy elobb-utobb „mindenkit magamhoz vonzok.”
Dombi Feri bacsi, a Hang kotetek iroja is ezt mondja ervekkel alatamasztva a „Jezus es a reinkarnacio” cimu írasaban. Ez a http://web-hang.hu/cikkek/reinkarnacio.html oldalon olvashato. Termeszetesen a Hang kotetek szerint sincs orok karhozatra itelt ember.